About autogas we know everything


Instalacje gazowe

Oferta ELPIGAZ to również samochodowe instalacje gazowe. Ich pełna gama obejmuje zarówno ofertę urządzeń przeznaczonych do najnowocześniejszych pojazdów, samochodów średniej klasy, jak i pojazdów starszych. Jednak niezależnie od wieku auta, w którym montowana jest instalacja gazowa ELPIGAZ, zawsze spełnia ona rygorystyczne wymogi jakościowe i techniczne. Dla najlepszych modeli wtryskiwaczy i sterowników gazowych  udzielana jest gwarancja sprawnego użytkowania na okres 5 lat lub 100 tys. Km, co potwierdza najwyższy poziom tych urządzeń na rynku.


 

Oferta ELPIGAZ to trzy linie produktów:

 

 1. EXCLUSIVEline - linia najwyższej jakości produktów do nowoczesnych samochodów przeznaczona dla wymagających klientów.
 2. COMFORTline  - linia produktów niezawodnych, wysokiej jakości do samochodów klasy średniej i wyższej
 3. POPULARline - linia markowych i kompletnych instalacji wtrysku gazu dla klientów szukających ekonomicznych rozwiązań.

 

EXCLUSIVEline to linia produktów najbardziej zaawansowanych technologicznie. Idealna do nowoczesnych silników 2,3,4,6,8,12 cyl. w autach średniej i wysokiej klasy. Przeznaczona dla najbardziej wymagających klientów zainteresowanych najlepszymi rozwiązaniami na rynku. EXCLUSIVELine oparta jest o elektronikę Stella EOBD w pełnym zakresie współpracującą z diagnostyką pokładową EOBD pojazdu. Linia produktów EXCLUSIVEline - to grupa produktów, którą firma ELPIGAZ oferuje nabywcom i użytkownikom nowych samochodów, że również oni nie są skazani na kupowanie drogiej benzyny i mogą bez obaw powierzyć swoje auto w ręce specjalistów w branży autogazu. Nowoczesna myśl techniczna umieszczona w niewielkich rozmiarów sterownikach gazowych Stella EOBD marki ELPIGAZ gwarantuje im pełną satysfakcję użytkowania najnowocześniejszych pojazdów.

COMFORTline to linia niezawodnych, wysokiej jakości instalacji. Przeznaczona jest do nowych i kilkuletnich samochodów klasy średniej i wyższej, 2, 3 i 4 cylindrowych z wtryskiem wielopunktowym z doładowaniem (turbo) oraz bez, o mocy od 20 do 200 KM. COMFORTLine to instalacje ze sterownikiem Stella POLARE gwarantującym wysoką jakość w dobrej cenie. Linia produktów COMFORTline ma za zadanie zagwarantować bardzo dobre walory użytkowe i techniczne w samochodach, gdzie klient nie zdecydował się na najwyższą linię a, których użytkownikom zależy na dobrej jakości. . Zastosowane przez firmę ELPIGAZ kompletacje produktów dają pewność nie tylko prawidłowego montażu i eksploatacji, ale również właściwej obsługi układu gazowego podczas przeglądów okresowych (zgodnie z Książką serwisową, którą otrzymuje użytkownik pojazdu po zamontowaniu instalacji).

POPULARline to instalacje sekwencyjnego wtrysku gazu IV generacji oparte o elektronikę Stella NORD, do aut z wtryskiem wielopunktowym benzyny do kolektora ssącego wyposażony w katalizator i sondę lambda. Linia produktów POPULARline przeznaczona jest do starszej generacji pojazdów, do aut nie posiadających systemu diagnostyki pokładowej EOBD. Oznacza to tańsze i technicznie mniej rozbudowane funkcje użytkowe z zachowaniem ich wysokiej jakości zespołów i niezawodności eksploatacji.  

 


Zbiorniki LPG

Konstrukcje samochodów zmieniają się w kierunku wykorzystania do maksimum przestrzeni w autach i obniżenia ciężaru przy jednoczesnym zwiększeniu zasięgu na jednym tankowaniu. Spełnieniem tych oczekiwań są wyróżnione Medalem Europejskim BCC zbiorniki MoreMo (More& Modern czyli więcej i nowocześniej) oraz Hit (tradycyjny montaż i zmniejszony ciężar) - nowoczesna linia zbiorników opracowana przy wykorzystaniu najnowszych technologii, będąca wynikiem kilkuletnich prac badawczo-rozwojowych prowadzonych wspólnie z jednostkami naukowymi i instytutami badawczymi w Europie, zgłoszona do ochrony  patentowej.

 

                              


Nowoczesne zbiorniki MoreMo
i Hit spełniają wszystkie funkcje dostępnych zbiorników toroidalnych, a dzięki nowatorskiej konstrukcji mają dodatkowo szereg cennych zalet w odniesieniu do wyrobów innych producentów.


 

Zalety zbiorników MoreMo:

 • większa pojemność LPG dla podobnych wymiarów
 • nowatorski, prosty i jednopunktowy montaż
 • szeroki zakres stosowanej armatury (MVA, 3 i 4-otworowe, pompy LPG)
 • różne pozycje montażu (leżące, podwieszane, stojące)

Zalety zbiorników Hit:

 • tradycyjny montaż: dwu i czteropunktowy
 • mniejszy ciężar dla porównywalnych pojemności
 • szeroki zakres stosowanej armatury (MVA,  3 i 4-otoworowe, pompy LPG)
 • różne pozycje montażu (leżące, podwieszane)

Linia zbiorników toroidalnych MoreMo i Hit to największy zakres, bo prawie 500 typów,  dostępnych w różnych rozmiarach zbiorników na rynku: średnica zewnętrzna od 560 do 720 mm, wysokość od 180 do 300 mm – zarówno dla zbiorników wyposażanych w wielozawór jak i w armaturę czterootworową, co daje zakres pojemności od 30 do 110 litrów. Rozszerzeniem rodziny zbiorników toroidalnych MoreMo są zbiorniki specjalne – Large Capacity. To zbiorniki LPG o dużych pojemnościach - o średnicy od 565 do 720 mm i długości prawie 1,5 metra, co daje pojemność prawie do 500 dm3. 

Dzięki nowym rozwiązaniom szeroka gama zbiorników LPG może być montowana w różnych pozycjach: leżącej, wiszącej i stojącej oraz na kilka różnych sposobów: unikalne mocowanie jednopunktowe, dwupunktowe, czteropunktowe.

W rezultacie spółka ELPIGAZ posiada największą ofertą zbiorników LPG na świecie o pojemności od 34 do 545 litrów, z szerokimi możliwościami stosowania różnej armatury, znajdujących zastosowanie od najmniejszych pojazdów osobowych, przez dostawcze, autobusy aż do ciężarówek i ciągników siodłowych.

Nagrodzone, nowoczesne zbiorniki ELPIGAZ, produkowane są w zakładach z ponad półwiekową tradycją w produkcji zbiorników ciśnieniowych dla motoryzacji, spełniają wszystkie wymagania norm krajowych oraz europejskich, a potwierdzeniem ich jakości jest m.in. certyfikowany System Jakości ISO 9001 oraz stosowanie zbiorników na pierwszy montaż przez producentów pojazdów. Warto również podkreślić, że przy zabezpieczeniu antykorozyjnym zbiorników LPG stosowane są technologie takie same, jak przy produkcji zbiorników pneumatycznych (dla układów hamulcowych), które gwarantują wieloletnią eksploatację po zamontowaniu na ramie pojazdu, nawet w warunkach agresywnego oddziaływania czynników zewnętrznych.